• Projekty a sponzori

Vďaka podpore NDS v 13. a 14. ročníku grantového programu Hodina deťom a spoločnosti Siemens s.r.o. bola zriadená v našom zariadení Snoezelen miestnosť, v ktorej sú u našich deti podnecované a zamestnávané zmysly, poskytujú sa im nové zážitky, fyzické a psychické upokojenie, stimulujú sa motorické funkcie a iné.

aka podpore z grantového programu Dôvera a NDS boli pre deti zakúpené dva prenosné EEG BIOFEEDBACK prístroje, ktoré sa tešia veľkej obľube u detí a sú využívané najmä pri liečbe hyperaktívnych prejavov, vývinových porúch reči, porúch pozornosti, správania a učenia a iných ťažkostí.

Spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o. darovala zariadeniu parafínový prístroj a  aplikovaním parafínových zábalov sa našim ťažko zdravotne postihnutým deťom uvoľňujú svalové spazmy, kontraktúry, t.j. fixované držanie časti tela spôsobené skrátením svalu, a podobne.

V rámci poskytovania starostlivosti o deti venovala Nadácia U.S. Steel Košice nášmu zariadeniu biotronickú lampu, ktorá pomáha liečiť široké spektrum zdravotných i kozmetických problémov.

Poisťovňa Uniqa, a.s., darovala zariadeniu 20 počítačových zostáv, vďaka čomu si deti a mladí dospelí rozvíjajú počítačovú gramotnosť a učia sa ako obsluhovať počítač, pracovať s textovými dokumentmi, pripravovať si projekty do škôl a ovládať prácu s internetom.

V roku 2019 darovala Nadácia U.S. Steel Košice nášmu zariadeniu na benefičnom koncerte symbolický šek – výťažok z predaja lístkov v hodnote 3 230 €, vďaka čomu sme vytvorili v areáli zariadenia senzorickú multizmyslovú záhradu.

V roku 2023 sa naše centrum sa zapojilo do zaujímavého projektu Letný Erasmus + pre deti z detských domovov v ČR a CDR SR v spolupráci s Brno for you, z.s. a Erasmus+ Programme od the European Union.

Sponzori

BULLI kebab, Big kebab, Košická futbalová aréna, OFFSIDE eat meet, p. Maroš Vagaský Art, Chateau GRAND BARI, Orients Heart, Olive Pizza Restaurant, Košická futbalová aréna, Brix-Grown for flavour, fi. Nivea, Fidorka, ZŠ s MŠ Budimír, fi. G.G.T p. Róbert Viraszto, Labaš s .r.o., fi. Fauricia, OZ Brána do duše, OZ NiJoRo, Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, DJ Camp, Vrtuľníkové krídlo Prešov, Quell eu, Corny, Vespa Košice, ZLATÉ ZRNKO – Cassovar, K-moto Shop and Service, p. Norbert Lipcei, p. Kollár, LASER ARÉNA, Amorova cukráreň, Pizza Borsalino, p. Jaroslav Hreščák, Košická bagetka, Street-foof-Tasty Park Košice, Geronimo Grill and bar, Regal Burger Košice, East PRO Fight-Košice, Brno for you, z.s., AquaReina, ProGarden, p. Ján Hegeduš, Letná záhradka, Dj. Ondrej, p. Lukáš, Mavisa Burger, PZ SR Košice a ďalšie fyzické osoby i priatelia zariadenia.

Ďakujeme smiley